KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13835052
*
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 mars 2021
kl 18:22:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/3 18:15:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
*
Carl Anton
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
nr 1383 5052
Carl Anton
(f. 1933), Sverige
Oljemålning, Carl Anton (f. 1933), Sverige, "Storm i Skagerrak". Signerad, påskrift a tergo. Olja på duk, uppfodrad på pannå, ca 141x110 cm, yttermått inklusive ram: ca 153x120 cm
Kondition: färgbortfall, slitage
Carl-Anton Axelsson, Carl Anton, svensk konstnär, född 1933.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 4.000 kr |
Såld: | 3.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 mars 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/3 18:15:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl anton olja olja på duk oljemålning oljemålningar påskrift a tergo svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uppfodrad på pannå
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41